|  HOBBY
po 20. května, svátek má Zbyšek, zítra Monika
Mazlíčci
Kočka je druhé nejrozšířenější zvíře v našich domácnostech 

Pořízení kočky vypovídá o vaší inteligenci. Navíc má na člověka velmi pozitivní vliv

29. prosince 2020 09:29 / Pixabay
 0   0
Kočka je druhé nejrozšířenější zvíře v našich domácnostech. Je to velká osobnost s uhrančivým pohledem a ladnými pohyby. Pořízení kočky má pro jejího majitele i spoustu výhod.

Dříve kočka sloužila člověku jako ochránce úrody, protože lovila přemnožené hlodavce. V některých starověkých kulturách měla dokonce čestné místo mezi bohy.

Dnes jsou kočky domácími mazlíčky, kteří pomáhají svým majitelům vyrovnávat se s obtížnými situacemi, stresem i depresí. Pokud například ztratíte někoho blízkého, mohou být právě kočky náplastí na velkou bolest. Člověku pomáhají rychleji překlenout ztrátu, zmírňují i pláč. I když je to jenom zvíře, slouží jako psychická podpora v těžkých časech. Každý se jí může i vyzpovídat, je pozorným posluchačem, přitom neodsuzuje.

Kočka pomáhá proti stresu

Kočky snižují úroveň stresu a míru úzkosti. Hlazení jejich srsti má uklidňující účinky. Obsáhlá studie dokázala, že po dobu deseti let měli majitelé koček až o třetinu menší pravděpodobnost srdečního záchvatu nebo mozkové mrtvice, než tomu bylo u ostatních lidí.

Mazlíček pro lidi s vyšší inteligencí 

Pokud máte kočku, svědčí to také o vaší inteligenci. Jedna ze studií zjistila, že majitelé koček jsou v průměru chytřejší než majitelé psů. Netýká se to jen vyššího IQ, ale také vzdělání. Není to však tím, že by kočka majitele dělala chytřejším, ale že inteligentnější lidé mají ve zvyku pracovat déle, takže jim svědčí, že kočka vyžaduje méně pozornosti než pes.

Dokáže odhadnout partnera

Čtyřnohý mazlíček vám také může pomoct najít si protějšek. Ženy uvedly, že pokud mají muži kočku, jsou milejší než jiní. Majitele koček hodnotí jako citlivější, ohleduplnější a pozornější.

Kočky dokážou být i dobrými společníky stejně jako psi. Mít doma kočku podle další studie připomíná, jako kdybyste doma měli romantického partnera. Kočka totiž dost často vyhledává kontakt a chce se mazlit. Také si pamatují projevenou přízeň a později takovou laskavost opětují. Pozor však na to, že se kočky naučily člověka ovládat. Vydávají například zvuky, které se podobají dětskému pláči, a proto jsou lidé naprogramovaní to neignorovat. Psali jsme také: Nemocné uši mohou u koček způsobit problémy se sluchem i s pohybem

Fotogalerie
Klára Sanders | Magazín PLUS+
Témata: kočka, zvíře, stres, deprese
Zavřít reklamu