|  STYL
čt 21. listopadu, svátek má Albert, zítra Cecílie
Zdraví
Patříte také k lidem, kteří nedají na dobrý česnek dopustit?  

I zdravý česnek může škodit aneb na co je opravdu nutné dávat si pozor

04. ledna 2020 17:12 / Shuttersock
 4   0
Ruku na srdce, jak nakupujete česnek? Většina lidí se nad tím ani nepozastavuje, jednoduše vezme co je v regále a přidá do nákupního vozíku. Přitom je velmi pravděpodobné, že si domů přinesou nebezpečnou zeleninu!

Patříte také k lidem, kteří nedají na dobrý česnek dopustit? Ale, jak poznáme, že kupujeme ten správný český česnek?

Více než 80% česneku, který najdeme v běžných obchodech, pochází z Číny, která je největším vývozcem této plodiny na světě. Číňané ale bohužel ve snaze vyprodukovat česneku co nejvíce a zároveň ušetřit, používají různé pesticidy, které jsou zakázány.

Chemické látky zastavují klíčení česneku a zároveň zabíjejí hmyz. Čínský česnek je tak plný různých toxických látek, jako např. methylbromid. Také bývá znečištěn olovem a jinými sloučeninami, včetně inhibitorů růstu, které ho chrání před nepříznivými podmínkami při skladování a také před nízkými teplotami.

Na první pohled právě česnek z Číny může vypadat dobře. Chemikálie mají totiž schopnost česnekové palice bělit a lidem se pak zdá, že se jedná o čistý a nezávadný produkt.

Zatímco vy si kupujete česnek, abyste byli zdraví, nakonec vám může prokázat opačnou službu. A na co si tedy dát pozor při koupi česneku? Chcete-li mít doma česnek s léčivými účinky, všímejte si při jeho koupi i drobných detailů. Nezapomínejte sledovat zemi původu na etiketě. Čínský česnek rozeznáte od domácího podle toho, že nemá kořeny a stonky, je lehčí, méně kulatý a hlavně je bělený.

I když nejlepší je vypěstovat si česnek ve vlastní zahradě, ne každý má tu možnost a ne každý je úspěšný. Zkuste kupovat česnek u domácího producenta. I když je dražší, určitě se vám to vyplatí. Dále čtěte: Stravování podle krevních skupin anebo netloustněte zbytečně.

Fotogalerie
Anna Novotná | Magazín PLUS+
Zavřít reklamu