|  BYDLENÍ
po 16. září, svátek má Ludmila, zítra Naděžda
Tipy a inspirace
Smyslový či pocitový chodník stimuluje dětskou nožku a zlepšuje stabilitu 

Bosou dráhu děti milují. Postavte si ji na zahradě, nebo doma v obýváku

11. dubna 2020 10:54 / Internet
 9   0
Chodit na boso je zdravé. Jenže na trávě můžeme šlápnout na vosu a kdekoliv jinde v terénu si poranit nohu o špičatý kámen nebo jiný ostrý předmět. Řešením je vyrobit si vlastní bosou dráhu, která se stala atrakcí na řadě míst Evropy. Na zahradě, nebo klidně v obýváku.

Ploché nohy, špatné držení těla, nerovnováha nebo slabý imunitní systém. Tomu všemu pomáhá předejít podle odborníků z řad lékařů chůze naboso. Stimuluje plosku a dokonale promasíruje chodidla, čímž zlepšuje v těle krevní oběh. Bosé dráhy zdaleka nejsou jen doménou dospělých. Ohromně prospěšné jsou už pro nejmenší děti.

Jak začít

Není nic jednoduššího, než si vyrobit bosou stezku na zahradě. Můžete jí vyčlenit místo na trávníku nebo na záhonku, klidně poblíž dětského pískoviště. Nejdříve je třeba vymezit stezce prostor. Měla by být minimálně metr široká a čtyři metry dlouhá. Na tomto místě položte zahradní pásovinu a ohraničte ji. Bohatě si vystačíte s obrubníky z plastů, které seženete v každém hobby marketu.

Z čeho dráhu vyrobit

Připravenou stezku rozdělte do několika zón a vyplňte je tím, co příroda nabízí. Může to být mech, písek, kamínky, oblázky, klacíky, šišky, bláto, jemný štěrk, ale i jehličí. Pro začátek i konec dráhy zvolte jemnější a příjemnější povrchy, tvrdším materiálům vyčleňte střed. Výhodou vlastního chodníku je, že můžete materiály měnit podle potřeby i ročního období a volit je i s ohledem na to, kdo se bude po povrchu procházet. Pokud nezvládnete projít stezku napoprvé, nezoufejte. Nohy si musejí nejdřív přivyknout.

V domácím prostředí

Bosá dráha je výbornou alternativou, jak udělat něco pro zdraví svých dětí a současně je skvěle zabavit. Postavit ji můžete během pěti minut doma v obýváku. Na pomoc si vezměte oblázky, pytlík fazolí, těstovin, pěnové pexeso, kostičky lega, kuchyňské houbičky, mulčovací kúru, pěnové míčky, kousky provazu, bambulky, peříčka, gumičky nebo cokoliv jiného vás napadne. Stezku můžete připravit pro děti jednorázově, nebo ji na čas nechat k dispozici a projít se po ní společně. Aby vám nějakou dobu vydržela, nalepte materiály na kus staršího koberce nebo libovolnou podložku. Dále čtěte: Fyzioterapie i welness podomácku. Jak si je dopřát doslova za pár korun?

Fotogalerie
Marie Drahá | Magazín PLUS+
Zavřít reklamu