|  TECHNIKA
so 23. listopadu, svátek má Klement, zítra Emílie
Elektronika
Titanové hodinky Urwerk vypadají skvěle a jsou vybaveny moderní technologií 

Hodinky Urwerk, které ví že nejdou přesně? Přesně tak! Podívejte se na tento hodinářský unikát!

17. února 2017 05:28 / Intenet
 0   0
Čas je v tempu dnešního světa velmi důležitý a pro mnoho lidí také velmi drahý. Švýcarský výrobce precizních hodinek Urwerk se rozhodl vyrobit hodinky, které samy zjistí, že něco není v pořádku a řeknou si o seřízení.

Společnost Urwerk byla založena roku 1995 bratry Baumgartnerovými a nadaným návrhářem Martinem Freiem, kteří se tak rozhodli, vytvořit svou vlastní představu o čase. Od té doby si společnost získala respekt sběratelů i zákazníků po celém světě. 

Nedávno o sobě tento výrobce dal opět vědět, když představil svoje nové titanové EMC hodinky (elektro mechanic control), které samy zjistí, že nejdou zcela přesně a jejich majitele včas upozorní.

Hodinky mají překrásný design z titanových a ocelových součástí, ale to co se skrývá uvnitř, je opravdu nevídaný hodinářský skvost.

Pokud máte hodinky, které se zpožďují, tak strojek může správně nastavit jen hodinář pomocí zařízení, které se jmenuje Witshchi. Toto zařízení naslouchá cyklu hodinového strojku a spočítá, kolik času hodinky získají, nebo o kolik se naopak zpozdí během 24 h. Podle toho se následně strojek seřídí.

Urwerk toto poměrně velké zařízení dokázal zmenšit natolik, že se vešlo do náramkových hodinek spolu s ručním generátorem, který ho zásobuje elektřinou. Tento přístroj byl samozřejmě upraven a místo poslechu hodinového cyklu, byl setrvačník vybaven miniaturní kamerou. Ta opticky snímá jeho pohyb a z odchylky spočítá zpoždění, nebo zisk za jeden den, stejně jako Witshchi.

EMC systém v těchto hodinkách je napájen z miniaturního ručního generátoru, který se rozpohybuje kličkou zabudovanou v boku hodinek, jak je vidět na obrázku v galerii.

Výsledek měření a případná odchylka se zobrazuje na EMC měřidle na přední straně hodinek. Pokud ukazuje, že něco není v pořádku, doladí se strojek podle ukazatele šroubkem na zadní straně. Na dalším ukazateli je zbývající elektrická energie pro napájení. 

Je neuvěřitelné, že se toto všechno podařilo zkonstruovat tak, aby se celý systém vešel do tak malého a krásného strojku.

Cena těchto hodinek zatím není známa, ale očekává se že bude astronomická. Vášniví sběratelé se však již na tento jedinečný unikát těší a zcela určitě si ho nenechají ujít. 
 

Fotogalerie
Lukáš Bauer | Magazín PLUS+
Zavřít reklamu