Londýnský soud rozhodl, že poslední vůle prince Filipa má zůstat tajná po 90 let. Na závěti je něco divného
Soudce McFarlane, který nebyl informován o obsahu závěti kromě data jeho provedení a totožnosti jejího jmenovaného vykonavatele, rozhodl, že po uplynutí 90letého období lze provést soukromý proces, aby se zjistilo, zda by dokumenty měly být odpečetěny, jak uvedla BBC.
"Je třeba posílit ochranu poskytovanou skutečně soukromým aspektům života této omezené skupiny jednotlivců, aby byla zachována důstojnost panovníka a blízkých členů jeho rodiny,“ obhajoval soudce svoje rozhodnutí.
Co je na závěti divného?
McFarlane údajně řekl, že v červenci uspořádal slyšení s právníky zastupujícími zesnulého vévodu z Edinburghu a generálním prokurátorem, který zastupuje veřejný zájem. Výsledkem je tedy názor, že ačkoliv může být veřejnost zvědavá ohledně soukromých ujednání, která si člen královské rodiny může zvolit ve své vůli, neexistuje skutečný veřejný zájem na tom, aby veřejnost znala tyto zcela soukromé informace.
Co je skutečně na závěti divného, nebo co se v ní může skrývat šokujícího, se veřejnost skutečně nejspíš nedozví. Už téměř jedno celé století je obvyklou praxí, že závěti vyšších královských členů nejsou oddtajněny veřejnosti.
Philip zemřel ve věku 99 let 9. dubna na hradě Windsor. V jeho poslední vůli by tedy měli být upřednostněni především jeho 95letá manželka královna Alžběta II, jejich dcera princezna Anne a tři synové, tedy princ Charles, princ Andrew a princ Edward. Philip má také osm vnoučat včetně prince Williama a prince Harryho a mnoho pravnoučat včetně prince George, princezny Charlotte, prince Louise, Archieho, Lilibet Diany a chlapečka princezny Eugenie Augusta. Dále čtěte: Eva Decastelo se rozmluvila o svém manželovi i nejhorším dárku, který v životě dostala.